Apartament Redłowo Rybki

Z naszego Apartamentu wszędzie jest blisko

Spacery po najbliższej okolicy

Polanka Redłowska i Bulwar Nadmorski

Jeżeli szukacie najkrótszej drogi do Polanki Redłowskiej i dalej do Bulwaru zobaczcie jak szybko można tam dojść od naszego Apartamentu. To najlepsza ścieżka dla rodzin z dziećmi, wózkami czy rowerami. Pieszo maksymalnie 15 min. Pobierz trasę na telefon: mapy google  lub skanuj:

Plaża Redłowska - Ścieżka 1

Chcecie szybko dość na Plażę Redłowską na której nie ma tłoku, a do tego jest cicho, miło i przyjemnie? Zerknijcie na tą ścieżkę. Tą drogą nie wybierajcie się z wózkami czy rowerami chyba że lubicie takie wyprawy. Pieszo z dziećmi jak najbardziej, po drodze jest plac zabaw i ścieżka edukacyjna. Na tą plaże prowadzi też inna droga, łagodniejsza dla wózków czy rowerów którą prezentujemy poniżej. Pobierz trasę na telefon: mapy google  lub skanuj:

Plaża Redłowska - Ścieżka 2

Łagodniejsze dojście do Plaży Redłowskiej jest ciut dłuższe jednak równie atrakcyjne. Połowa drogi prowadzi przez Rezerwat Przyrody i ścieżkę przyrodniczą. Tą drogę najbardziej polecamy rodzinom z dziećmi w wózkach czy przejażdżkę rowerami. To również ścieżka na dłuższy spacer po okolicy i Rezerwacie. Pobierz trasę na telefon: mapy google  lub skanuj:

Centrum Nauki "Experyment"

Jeżeli wybieracie się do Centrum Nauki Experyment to macie naprawdę blisko. To jedno z pierwszych polskich centrów nauki. Pozwala gościom na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata. Experyment kieruje swoją ofertę dla całych rodzin, młodzieży i dorosłych - u nas każdy znajdzie coś dla siebie!

Kolejka Miejska SKM

Chcąc wybrać się na zwiedzanie Trójmiasta lub dalszych okolic możecie szybko dojść do SKM Redłowo skąd dojedziecie do Sopotu czy Gdańska lub w drugą stronę do Rumi, Redy czy dalej. Bilety kupicie na peronie w kiosku, jest długo otwarty lub w automacie również na peronie. Nie zapomnijcie odbić biletów przed wejściem do kolejki w kasownikach na peronie (nie dotyczy biletów z automatu). Kontrolerzy nie są pobłażliwi dla turystów. Pobierz trasę na telefon: mapy google  lub skanuj:

Klif Orłowski

Chcąc dojść spacerem do Orłowa macie do wyboru dwie ścieżki. Pierwsza prowadzi nad Klifem Orłowskim. To malownicza i bardzo widokowa ścieżka ale też trochę wymagająca. Jeżeli wybierzecie się tam z dziećmi również na nie trzeba uważać, szczególnie nad samym Klifem. Dalej można zejść do Molo w Orłowie. Pobierz trasę na telefon: mapy google lub skanuj:

Plaża i Molo w Orłowie

Druga wycieczka do Orłowa jest bardzo podoba, należy na rozwidleniu w lesie skręcić w lewo do plaży, następnie w prawo przechodzimy pod Klifem do Orłowa na plażę i Molo. Widok Klifu od dołu jest równie fascynujący. Polecamy tą trasę jako powrotną do Apartamentu.

Stanowiska artyleryjskie

znajdują się na terenie Rezerwatu Przyrody Kępy Redłowskiej. Od Apartamentu prowadzi do nich ścieżka edukacyjna, bateria składała się z czterech żelbetowych stanowisk dla dział kalibru 130 mm. Pobierz trasę na telefon: mapy google lub skanuj:

Wycieczki po Gdyni i okolicach

Wycieczka - propozycja 1.
Spacerem przez las do Polanki Redłowskiej, następnie Bulwarem Nadmorskim udać się docelowo do Skweru Kościuszki, po drodze zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej, ORP Błyskawica, Dar Pomorza. Tutaj polecamy zrobić mały odpoczynek, plażowanie, zjeść rybkę :) zwiedzić port żeglarski, pójść do kina w Gdyńskim Centrum Filmowym lub na spektakl do Teatru Muzycznego. Wracając do Apartamentu polecamy przejść ulicą Świętojańską (restauracje, sklepy, butiki). Cała wycieczka zajmie Wam minimum 2,5h, a z powodzeniem może trwać cały dzień.

Wycieczka - propozycja 2.
Schodzimy pieszo przez las (Rezerwat Przyrody Kępa Redłowska) do niestrzeżonej Plaży Redłowskiej. Plażą spacerem przechodzimy Klifem do plaży w Orłowie (Molo w Orłowie), dalej idziemy plażą do Sopotu. W Sopocie polecamy zrobić dłuższy odpoczynek i wrócić piechotą lub SKM (10 minut jedzie pociąg SKM Sopot do SKM Redowo).To są nasze ulubione trasy, możecie je śmiało pokonać z dziećmi, znakomicie sprawdza się także rower.

Wycieczka - propozycja 3.
Z przystanku SKM Redłowo możecie udać się do Gdańska Głównego na Jarmark Św. Dominika (sierpień).

© 2016-2021 Apartament Redłowo Rybki. All Rights Reserved.